Mit tegyek, ha a levéltetű meglepte a növényeimet?

Ahol kicsi gyerekek is élnek, nagyon óvatosan kell bánni a veszélyes mérgekkel.Ha van helyette más megoldás, akkor  lehetőleg kerüljük a mérgek használatát.Ezért minden tetű, bogár, és vérszívó ellen bevethetjük a SZÓDABIKARBÓNÁS PERMETEZÉST.

1liter vízhez adjunk 1 mokkáskanál háztartásban használatos szódabikarbónát, rázzuk össze, és egy szórófejes flakonból fújjuk rá  a növényre. Ez a permetezés ártalmatlan az egészségre, viszont a rovarok nem szeretik a szódabikarbóna lúgosító hatását, és elpusztulnak. Ez egy jó és veszélytelen rovarölő szer.

Érzékeny növényeknél előbb csak 1-2 levélre fújjunk a szerből, és ha a növény jól tűri, másnap lehet az egészet permetezni. Én már sikeresen  használom  a szabadban is, a rózsára,köszmétére,körtefára, szilvafára,labdarózsára, pattogós káposztabogárra.

Eddig egyetlen növénynek sem ártott a szódabikarbónás permet, viszont sok kártevőtől sikerült megszabadulni.

Aki nem boldogul ezzel a módszerrel, kipróbálhatja a CELAFLOR rovarölő táprudat, ami a növény földjéből is kiöli a kártevőket.

Ősszel, az áttelelő növényeket vigyük  8-10 C° sötét tárolóba, ahol tavaszig nem kell locsolni. Ha melegebb helyen teleltetjük, havonta egyszer locsolhatjuk. (leander,hibiszkusz)  Teleltetés előtt azonban jól vissza kell vágni, így a levéltetveket, kártevőket kinn hagyjuk a levágott szárakkal együtt.

Tovább a blogra »